RELACJE VIDEO

CHARYTATYWNY BAL ANDRZEJKOWY FIRMY OPEN FINANCE W BIAŁYMSTOKU. POMOC I ZABAWA

W Hotelu Silver odbył się pierwszy charytatywny Bal Andrzejkowy regionu Północno-Wschodniego firmy Open Finance. Kilkudziesięciu gości nie tylko bawiło się, ale także pomagało. W trakcie zabawy zorganizowanej przez Adama Borowskiego z Open Finance miała miejsce licytacja obrazów lokalnych artystów z których dochód został przeznaczony na pomoc białostockiej fundacji "Pomóż Im". Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku zorganizują podobny bal z jeszcze większym rozmachem


KLUB WHISKY W RESTAURACJI KAWELIN. SPOTKANIE JAKICH MAŁO

W restauracji Kawelin w centrum Białegostoku miało miejsce inauguracyjne spotkanie Klubu Whisky. Kilkudziesięciu gości degustowało trunków słynnej szkockiej marki Dalmore oraz smakowało potraw przygotowanych specjalnie na tą okazję przez szefa kuchni. Po spotkaniu uczestnicy mieli okazję wysłuchać unikalnych czarnych płyt granych na wzmacniaczach lampowych białostockiego producenta FezzAudio.


DICTADOR W RESTAURACJI KAWELIN. DEGUSTACJA I WIELKA FIESTA W BIAŁYMSTOKU

 W restauracji Kawelin 18 października miał miejsce wspaniały wieczór pełen dobrego rumu i wyśmienitej zabawy. Dawid Typa z Dictador Europe opowiadał o trunku rodem z Kartageny. Kolumbijska dusza i polskie serce znalazły uznanie w ustach gości. Uczestnicy spotkania spróbowali przysmaków szefa kuchni przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Po degustacji restauacja Kawelin zamieniła się się w miejsce kolumbijskiej fiesty. Zobacz jak to wyglądało...


OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG W KOLARSTWIE PRZEŁAJOWYM

W Supraślu odbył się pierwszy w sezonie wyścig w kolarstwie przełajowym. Wzięli w nim udział czołowi sportowcy w Polsce i Europie. W sumie w kilkunastu wyścigach startowało ponad sto osób, które walczyło o puchar burmistrza Supraśla. Relację video z wydarzenia przygotował Rafał Muskała FILM


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SUPRAŚLU

11 października w Domu Ludowym w Supraślu odbyła się Gala Oświatowa z udziałem nauczycieli, dyrektorów oraz zaproszonych gości. Podczas uroczystości przyznano wiele nagród. Dodatkowo gmina przyznała również stypendia czterem wybitnym sportowcom.


NIEPODLEGŁOŚCIOWE SPLOTY W PAŁACU BRANICKICH

W dniach 8 i 9 września w Pałacu Branickich w Białymstoku odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem "Niepodległościowe sploty w Pałacu Branickich w Białymstoku". Program obejmował między innymi spacery historyczne ukazujące dzieje Pałacu Branickich, medyczne tradycje Białegostoku, historię międzywojennego szpitalnictwa, w tym szpitala Polskiego Czerwonego Krzyża oraz wkład lekarzy w rozwój lecznictwa po odzyskaniu niepodległości. W programie znalazł się także mapping na fasadzie Pałacu Branickich. Wydarzenie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.


DNI KULTURY LEŚNEJ I ŁOWIECKIEJ

W czasie XIV Międzynarodowych Targów Pogranicza w Siemiatyczach na Podlasiu odbyły się Pierwsze Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej.


XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza - Siemiatycze

W Siemiatyczach odbyły się XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza. W tym roku organizatorzy zadbali o prawdziwą moc atrakcji. NIe zabrakło pokazów sokolniczych, czy pokazów psów myśliwskich. Na wielkiej patelni gotowano największy myśliwski gulasz na świecie. Zapraszam do oglądania


DNI SUPRAŚLA 2019

W dniach 29-30 czerwca w uzdrowisku Supraśl odbyły się coroczne Dni Supraśla. W tym roku miały one charakter wyjątkowy. Po wielu latach w centrum otwarto targ, na którym sprzedawane są lokalne produkty i wyroby.

 

NOC MUZEÓW UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W BIAŁYMSTOKU

Już po raz dziesiąty na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku odbyła się Noc Muzeów. W tym roku przez bramę pałacu Branickich przeszło ponad pięć tysięcy gości. Największe zainteresowanie wzbudzały XVII wieczne piwnice i tradycyjnie już Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

 

STOWARZYSZENIE MUZEÓW UCZELNIANYCH

Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych działające na terenie Polski przedstawia relację filmową z trzeciej konferencji naukowej "Muzea Uczelniane - wyznawia, zagrożenia, możliwości", która odbyła się w Łodzi jesienią 2018 roku.

 

OTWARCIE PIWNIC W PAŁACU BRANICKICH

Jeden z najważniejszych zabytków Podlasia wzbogacił się o nową atrakcję. Po ponad dwóch latach remontów w podziemiach Pałacu Branickich uroczyście otwarto multimedialny spacer w przeszłość. Inwestycję o wartości ponad trzech milionów złotych sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Podlaskiego. Efektem prac jest wystawa, która pokazuje dzieje białostockiej rezydencji. Historia pokazywana jest przez multimedia, filmy, zdjęcia i opowieści ludzi związanych z pałacem. Odwiedzający na własne oczy mogą zobaczyć oryginalną komnatę Wiesiołowskich z 17-wiecznym tynkiem i ceglaną posadzką. To jak się okazuje najstarsze pomieszczenie w Białymstoku. Polski Wersal rozpoczął kolejny rozdział swojej historii.