CZWARTA DZIELNICA

Wielokrotnie nagradzany film dokumentalny o historii Polonii w Stanach Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku. Wraz z Adrianem Prawicą podjęliśmy się trudnej tematyki historii Polonii, która nigdy w takim wymiarze nie została pokazana. Zwiedziliśmy całą Amerykę, aby pokazać polskie ślady już od początku XVII wieku. Film wielokrotnie był wyświetlany na antenie amerykańskiej telewizji PBS.

A NIGHT ON MILWAUKEE AVE

Jaskrawo świecące neony i gęsto wypełnione dymem kluby. Tak wyglądał świat muzyczny Jackowa – najbardziej znanej polskiej dzielnicy w Stanach Zjednoczonych. Wraz z Adrianem Prawicą po raz drugi pokazaliśmy historię Polonii, tym razem poprzez muzykę. Dotarliśmy do plejady znakomitych gwiazd jak Krzysztof Krawczyk, Stan Borys, czy Urszula. To oni podzielili się z nami swoimi doświadczeniami ze Stanach Zjednoczonych. Odnaleźliśmy także wiele zdjęć i nagrań video z czasów, kiedy Jackowo biło sercem Polonii.

SUPRAŚL. OD KLASZTORU DO MIASTA

Zobacz archiwalne zdjęcia, piękne krajobrazy a przede wszystkim bogatą historię jednego z najmłodszych uzdrowisk na Podlasiu – Supraśla. Film dokumentalny “Supraśl. Od klasztoru do miasta” to pierwszy z serii dwóch filmów, który opowiada długą drogę miasteczka do tego co możemy podziwiać dzisiaj. Film został zrealizowany przy współpracy z gminą Supraśl.

OPOWIEM CI SWOJĄ HISTORIĘ

Seria kilkunastu filmów dokumentalnych przygotowanych dla Uniwersytetu Medycznego we Białymstoku z okazji 70-lecia uczelni. Wybrane osoby opowiają o swoich doświadczeniach, sukcesach i pracy na Uniwersytecie Moja firma była odpowiedzialna za ujęcia, montaż i realizację.