CZWARTA DZIELNICA

Wielokrotnie nagradzany film dokumentalny o historii Polonii w Stanach Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku. Wraz z Adrianem Prawicą podjęliśmy się trudnej tematyki historii Polonii, która nigdy w takim wymiarze nie została pokazana. Zwiedziliśmy całą Amerykę, aby pokazać polskie ślady już od początku XVII wieku. Film wielokrotnie był wyświetlany na antenie amerykańskiej telewizji PBS.

Film obecnie wyświetlany jest na antenie TVP. Zobacz kiedy

 

A NIGHT ON MILWAUKEE AVE

Jaskrawo świecące neony i gęsto wypełnione dymem kluby. Tak wyglądał świat muzyczny Jackowa – najbardziej znanej polskiej dzielnicy w Stanach Zjednoczonych. Wraz z Adrianem Prawicą po raz drugi pokazaliśmy historię Polonii, tym razem poprzez muzykę. Dotarliśmy do plejady znakomitych gwiazd jak Krzysztof Krawczyk, Stan Borys, czy Urszula. To oni podzielili się z nami swoimi doświadczeniami ze Stanach Zjednoczonych. Odnaleźliśmy także wiele zdjęć i nagrań video z czasów, kiedy Jackowo biło sercem Polonii.

Film jako jeden z pierwszych polskojęzycznych filmów został wyświetlony w amerykańskiej telewizji publicznej PBS.

Film obecnie jest dostępny jako VOD na stronie internetowej TVP (zobacz tutaj)

 

SUPRAŚL. OD KLASZTORU DO MIASTA

Archiwalne zdjęcia, piękne krajobrazy a przede wszystkim bogata historię jednego z najmłodszych uzdrowisk na Podlasiu – Supraśla. Film dokumentalny “Supraśl. Od klasztoru do miasta” to pierwszy z serii dwóch filmów, który opowiada długą drogę miasteczka do tego co możemy podziwiać dzisiaj. Film został zrealizowany przy współpracy z gminą Supraśl.

 

SUPRAŚL. OD MIASTA DO UZDROWISKA

Druga część filmu dokumentalnego o drodze Supraśla do uzyskania statusu uzdrowiska. Film zawiera wiele niepublikowanych zdjęć i dokumentów, a krajobrazy Podlasia zapierają dech w piersiach! Premiera w 2021 roku. Zobacz zwiastun.

 

PODLASKI WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW
Film dokumentalny, w którym profesor Małgorzata Dajnowicz opowiada o pracy wojewódzkiego konserwatora zabytków, o tym z czego słynie województwo podlaskie i do jakich zabytków ma największy sentyment.

 

SUPRASKA MANUFAKTURA
Seria krótkich filmów dokumentalnych realizowanych wspólnie z firmą mdevelopment.
Celem produkcji jest przedstawienie dawnej fabryki włókienniczej w Supraślu, która posiada niezwykle bogatą historię. Mimo niszczejących budynków, chcemy, aby pamięć o tym miejscu została uchwycona przez kamerę video

 

OPOWIEM CI SWOJĄ HISTORIĘ

Seria kilkunastu filmów dokumentalnych przygotowanych dla Uniwersytetu Medycznego we Białymstoku z okazji 70-lecia uczelni. Wybrane osoby opowiadają o swoich doświadczeniach, sukcesach i pracy na Uniwersytecie Moja firma była odpowiedzialna za ujęcia, montaż i realizację.

[/mp_span] [/mp_row]

KONTAKT