DLACZEGO WARTO

Jakie video

Rodzajów video jest tak wiele, jak rodzajów muzyki. I na pewno nie doszliśmy do końca, ponieważ co bardziej kreatywni będą tworzyć hybrydy i mieszać ze sobą sztukę tworzenia. I bardzo dobrze.
Na początek jednak proponuje samą video reklamę – może to być reklama produktu, firmy, sposobu produkcji – temat dowolny. Pamiętajcie, że tak jak nas widzą, tak nas opiszą. Jako dziennikarz zawsze podkreślam, żeby w reklamie video pojawił się człowiek – właściciel, pracownik, ktoś odpowiedzialny za dany produkt/markę. To nie tylko uwiarygadnia sam przekaz, ale też nadaje narracji. A uwierzcie mi, że przekaz dźwiękowy jest tak samo ważny co sam obraz.

Dlaczego w internecie, a nie w telewizji

Cena. To powód numer jeden. Emisja reklamy w telewizji jest nieporównywalnie wyższa od tej emitowanej w internecie. Powód drugi to target, czyli do kogo skierowany jest nasz przekaz. W internecie możemy to zaplanować. Nie tylko w zależności od tego, w którym medium publikujemy, ale też w zależności od używanych narzędzie targetowania. W telewizji przekaz kierujemy do tych osób, które w danym momencie ją oglądają.

A ile to kosztuje

Jednego cennika brak. Dlatego, że każdy projekt jest inny. Pragnę jednak napisać, że produkcja video NIE jest już tak kosztowna, jak jeszcze 5-10 lat temu. Po drugie moja firma to ja. To ja nagrywam i ja montuję. A to ma wpływ na cenę — znacznie ją obniżając. Po trzecie – większość z właścicieli firmy, którzy myślą o video ma już w głowie swój pomysł, a przynajmniej jego zarys – coś co chcieliby zrobić, ale nie było jeszcze ku temu okazji. A pomysł to połowa sukcesu.
Po czwarte czas. Jako dziennikarz radiowy wiem jak ważna jest godzina. Dlatego pracując nie marnuje ani chwili. Rozmawiam, nagrywam, montuję. A po zaakceptowaniu przez klienta promuje na swoich kanałach mediów społecznościowych. Jak już coś robić, to tak, żeby wszyscy o tym wiedzieli.

Dlaczego ja

Ponieważ naprawdę tworzę to o czym piszę. Moje portfolio to moje doświadczenie. A video i filmem zajmuje się już od ponad dziesięciu lat – w międzyczasie przez wiele lat łącząc także zawód dziennikarza. Dzisiaj wydobywam co najlepsze z jednego i z drugiego. I z tym idę do przodu. Zwłaszcza że ostatnie kilka miesięcy światowej pandemii mocno zweryfikowało nasze życie. Wygrał internet. I tam warto się pokazać.