O MNIE

Zaczęło się od tego, że zostałem dziennikarzem….
…a od wielu lat moją pasją jest praca z kamerą. Ponad dziesięć lat mieszkałem w Chicago, gdzie rozwijałem pasję filmowca i zawód dziennikarza. To tam współtworzyłem dwa głośne filmy dokumentalne o historii Polonii w Ameryce (“Czwarta Dzielnica” i “A Night On Milwaukee Ave“). Obie produkcje emitowane były na antenie amerykańskiej telewizji publicznej PBS. Przez lata współpracowałem także z mediami polonijnymi i amerykańskimi na stanowisku reportera i wydawcy.

Swoją wiedzą zawsze staram się dzielić z innymi.

Odwiedziłem kilkadziesiąt polonijnych szkół w Chicago gdzie opowiadałem o pracy filmowca. Prezentowałem także młodzieży historię Polonii oraz uroki życia w Wietrznym Mieście.
Od 2018 roku na stałe mieszkam w Białymstoku.
To tu kontynuuję swoją pasję i zawód. Założyłem studio filmowe ze specjalnością filmów dokumentalnych. Ponieważ rzetelna informacja jest dzisiaj na wagę złota.
Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Zależy mi, aby pokazać markę, ale też człowieka, który za nią stoi. Bo to przecież człowiek jest miarą swojego sukcesu.
Wraz z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku wyprodukowałem serię kilkunastu filmów dokumentalnych poświęconych 70-leciu uczelni (“Opowiem Ci swoją historię“).
Z kolei z gminą Supraśl poprzez oko kamery pokazaliśmy zarówno historii miasta w filmie “Od Klasztoru Do Miasta” jak i samego uzdrowiska –  “Supraśl. Od Miasta do uzdrowiska”.
Na tym nie kończę. Po godzinach prowadzę kanał turystyczno/historyczno/ krajoznawczy na You Tube: TURYSTORIA.
Dużo się dzieje. Ale ja nie lubię próżnować.
Kontakt ze mną tel: +48-883-924-705 lub email: kontakt@rafalmuskalafilm.pl

IN ENGLISH