O MNIE

Zaczęło się od tego, że zostałem dziennikarzem….
…a od wielu lat moją pasją jest praca z kamerą. Ponad dziesięć lat mieszkałem w Chicago, gdzie rozwijałem pasję filmowca i zawód dziennikarza. To tam współtworzyłem dwa głośne filmy dokumentalne o historii Polonii w Ameryce (“Czwarta Dzielnica” i “A Night On Milwaukee Ave“). Obie produkcje emitowane były na antenie telewizji publicznej PBS. Przez lata współpracowałem także z mediami polonijnymi i amerykańskimi na stanowisku reportera i wydawcy. Od lat z wielkim powodzeniem realizuje także video kampanie reklamowe.

Swoją wiedzą zawsze staram się dzielić z innymi.

Odwiedziłem kilkadziesiąt polonijnych szkół w Chicago gdzie opowiadałem o pracy filmowca. Prezentowałem także młodzieży historię Polonii oraz uroki życia w Wietrznym Mieście.
Od 2018 roku na stałe mieszkam w Białymstoku.
To tu kontynuuję swoją pasję i zawód. Założyłem firmę i od początku promuję film/video/reklamę. Ponieważ ruchomy obraz przyciąga. A w dzisiejszym świecie po prostu trzeba się pokazać.
W swoim portfolio mam już kilkadzesiąt realizacji w zakresie video reklamy – z ziemi, z powietrza, z lektorem lub bez. Niektóre bardzo nietypowe. Sprawdź tutaj.
Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Zależy mi, aby pokazać markę, ale też człowieka, który za nią stoi. Bo to przecież człowiek jest miarą swojego sukcesu.
Na co dzień spełniam się również jako dokumentalista filmowy. Wraz z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku wyprodukowałem serię kilkunastu filmów dokumentalnych poświęconych 70-leciu uczelni (“Opowiem Ci swoją historię“).
Wraz z gminą Supraśl wyprodukowałem dwa filmy dokumentalne: “Od Klasztoru Do Miasta” poświęcony XIX wiecznej historii uzdrowiska oraz drugi film –  “Supraśl. Od Miasta do uzdrowiska”.
Na tym nie kończę. Po godzinach wraz z moją żoną zajmuje się promowaniem lokalnych atrakcji turystycznych w naszych vlogach na kanale Youtube: TURYSTORIA.
Dużo się dzieje. Ale ja nie lubię próżnować.
Kontakt ze mną tel: +48-883-924-705 lub email: kontakt@rafalmuskalafilm.pl

IN ENGLISH